Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Cykl warsztatów archeologicznych dedykowany jest uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wykonawcami i konsultantami projektu są członkowie Fundacji Dajna oraz pracownicy i studenci Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Warsztaty archeologiczne mogą być realizowane stacjonarnie w bazie terenowej Fundacji lub mobilnie w placówkach oświatowych i muzealnych. Głównym celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy w zakresie starożytnej wytwórczości, sztuki i wierzeń dawnych mieszkańców Warmii i Mazur od epoki kamienia po wczesne średniowiecze.

W części teoretycznej, realizowanej w interaktywnej, multimedialnej formie, uczestnicy poznają świat otaczający pradziejowego człowieka.

Celem części praktycznej jest, rozwijająca kreatywność i wyobraźnię, nauka wytwarzania starożytnych naczyń, biżuterii oraz technik malarskich.

Harmonogram warsztatów obejmuje osiem spotkań w czterech miesiącach roku szkolnego – maj (warsztaty nr 1 i 2), czerwiec (warsztaty nr 3 i 4), wrzesień (warsztaty nr 5 i 6) i październik (warsztaty nr 7 i 8).

Maksymalna ilość uczestników jednego warsztatu to 15 osób. Wszystkie spotkania obejmują podobny zestaw zajęć, realizowany cyklicznie z kolejnymi grupami uczniów. Podczas jednodniowego warsztatu wszyscy uczniowie przenoszą się kolejno w trzy starożytne dziedziny życia – sztukę, wierzenia i wytwórczość.

Prace własnoręcznie wykonane podczas warsztatów uczestnicy zabierają do domu.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o kontakt pod adresem office@dajna.org.pl


Notice: Undefined variable: site_locale in /storage/www/clients/client45/web92/web/wp-content/plugins/gs-facebook-comments/classes/class-wpfc.php on line 87