Zaproszenie na wydarzenie "Ukryte i odkryte pod ziemią - starożytne grobowce Warmii i Mazur"

Z radością chcielibyśmy ogłosić, że jeden z najstarszych oddziałów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie świętuje w tym roku okrągłą rocznicę. Muzeum w Mrągowie kończy 50 lat!

Spośród wielu aktywności mrągowskiego Muzeum, działalność na rzecz promocji i ochrony dziedzictwa archeologicznego zawsze zajmowała szczególne miejsce. W ostatnich latach, dzięki konsolidacji środowiska archeologicznego, muzealnego i samorządowego oraz dofinansowań Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poczynania te przynoszą wymierne efekty – cyklicznie realizujemy konferencje, wystawy i imprezy popularno-naukowe. Najnowszymi wynikami wspólnie realizowanych celów, chcemy podzielić się z Państwem podczas finału rocznicowych obchodów – 29 listopada 2019.

Podczas jubileuszowego spotkania, trzech znakomitych archeologów, przybliży Państwu sacrum dawnych mieszkańców dzisiejszej Warmii i Mazur i spróbuje odpowiedzieć na pytanie – w co wierzyli i jak chowali swoich zmarłych ludzie między VIII wiekiem przed naszą erą a wiekiem XII naszej ery. Materialne świadectwa starożytnych rytuałów będziecie mogli Państwo zobaczyć podczas otwarcia towarzyszącej prelekcjom wystawy.

Wydarzenie jest jedną ze składowych zadania „Zespół cmentarzysk kurhanowych w Samławkach na Pojezierzu Mrągowskim”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Dziedzictwo kulturowe, priorytet Ochrona zabytków archeologicznych.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Dajna im. Jerzego Okulicza-Kozaryna
Muzeum w Mrągowie – oddział Muzeum
Miasto Mrągowo

Więcej o projekcie “Zespół cmentarzysk kurhanowych w Samławkach na Pojezierzu Mrągowskim” można przeczytać w zakładce Projekty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego –http://www.dajna.org.pl/dzialalnosc-fundacji/4388-18/